Karty pracy

Matematyka klasa 4 – Zadania tekstowe

(42)

Zadania tekstowe z matematyki dla 4 klasy

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko łatwiej radziło sobie z programem nauczania w szkole podstawowej, warto znaleźć zadania z matematyki dla klasy 4 i wykonać dodatkową pracę. W końcu już od przyszłego roku Twoje dziecko będzie musiało zmierzyć się z poważnym obciążeniem. Doda się duża liczba nowych przedmiotów, skomplikuje program nauczania i zadania domowe.

Tajemnica sukcesu w szkole podstawowej jest prosta: trzeba zawczasu stworzyć sobie dobre podstawy do jego osiągnięcia. Różnorodne zadania z matematyki dla uczniów w wieku 9 lat mogą pomóc Tobie i Twojemu dziecku. Pozwalają one na:

 • Powtórzenie i utrwalenie tematów już poruszanych na lekcjach w tym roku i w poprzednich klasach.
 • W przypadku konieczności „dociągnąć” dziecko z matematyki – np. z tematów, które pominęło podczas choroby.
 • Rozwijać jego logiczne myślenie.
 • Nauczyć go myśleć i analizować przed napisaniem odpowiedzi w zadaniach matematycznych dla dzieci w wieku 9-10 lat.

Przydatne informacje

Podobnie jak łamigłówki dla dzieci, zadania matematyczne dla 4 klasy są podzielone według stopnia trudności i tematyki. Ale łamigłówki polegają tylko na znalezieniu możliwej odpowiedzi poprzez użycia sprytu. W przeciwieństwie do tego, zadania domowe z matematyki dla 4 klasy są przeznaczone bardziej dla rozwoju pamięci. Wymagają one pewnego poziomu wiedzy, umiejętności dostrzegania szczegółów i analizowania opisywanej sytuacji poprzez wyobrażenie jej sobie.

Wieloaspektowe zadania matematyczne dla dzieci w wieku 9-10 lat pomagają uczniom nie tylko ćwiczyć operacje matematyczne, ale także poszerzać horyzonty. Uczą ich także racjonalnego myślenia i znajdowania rozwiązań w różnych sytuacjach życiowych.

Im więcej ćwiczeń możesz wykonać ty i twój syn lub córka, tym lepiej. Na solidny początek weź najłatwiejsze zadania z matematyki dla 4 klasy, pobierz je bezpłatnie z naszej strony i stopniowo zwiększaj poziom złożoności.

Najbardziej oryginalne bezpłatne opcje zadań matematycznych dla 4 klasy

Proponujemy Ci krótki zestaw najciekawszych zadań o nietypowych fabułach:

 • „Oszczędny kucharz” z pewnością spodoba się małym gospodyniom domowym, które uwielbiają pomagać swoim mamom i babciom w pracach domowych. Spraw, by Twoja córka poczuła się jak dorosła, obliczając koszt tortu, a przy okazji powtórzyła jednostki miary!
 • „Życie zwierząt” to zabawne wyzwanie matematyczne dla 9-latków. Odpowiednia dla młodych przyrodników, którzy lubią obserwować zwierzęta i zbierać zielniki w lesie. Niech dziecko spróbuje policzyć, jak długo żyją poszczególne zwierzęta, a przy okazji przypomni sobie, w jakich warunkach one żyją. Jeśli zechce, Twój 9-letni syn lub córka mogą nie tylko rozwiązywać zadania matematyczne, ale także wymyślać krótkie historie o ich bohaterach.
 • „Ciekawe wyniki” – te zadania z matematyki dla 4 klasy można przeczytać w trybie online. A następnie poszukać właściwego rozwiązania. Przypadną one do gustu młodym dociekliwym, którzy uwielbiają zadawać dorosłym różne pytania. Daj swojemu dziecku takie zadanie, dając mu możliwość poznania zabawnych faktów i samodzielnego liczenia!

Jak prowadzić zajęcia z dzieckiem bez korepetytorów i dodatkowych nakładów finansowych

Jeśli zdecydowałeś się poważnie zaangażować się w rozwój swoich dzieci, proponujemy zaoszczędzić wysiłku, czasu i pieniędzy, i pobrać zadania matematyczne dla 4 klasy bezpłatnie z naszej strony internetowej. Aby to zrobić, należy:

 • Sprawdzić, czy wybrałeś właściwą kategorię zadań (biorąc pod uwagę wiek i poziom przygotowania dziecka).
 • Dokładnie zapoznać się z oferowanym asortymentem i wybrać odpowiednie zadania matematyczne dla swojego 9-letniego dziecka.
 • Pobrać i ściągnąć je na swoje urządzenie, poświęcając na to zaledwie kilka minut.
 • Wydrukować wybrane ćwiczenia na kartkach formatu A4.

To jest ważne: zapisz każde pobrane zadanie z matematyki dla czwartoklasistów, podpisując plik i umieszczając go we właściwym folderze na pulpicie. Wtedy łatwo znajdziesz zadania, kiedy będziesz ich potrzebować.

Dla odmiany, spróbuj zagłębić się w warunki i samemu rozwiązać jedno z zadań. Przekonasz się, że zadania matematyczne dla 4 klasy mogą być całkiem zabawne i pouczające!