Karty pracy

Matematyka klasa 3 – Zadania tekstowe

(45)

Zadania tekstowe z matematyki dla 3 klasy

Jeśli zależy Ci na wszechstronnym rozwoju Twojego dziecka, proponujemy znaleźć zadania z matematyki dla 3 klasy. Z reguły dzieci, które sumiennie uczęszczały na korepetycje przed szkołą, przechodzą przez pierwsze dwie klasy w formie zabawy. Ale w wieku 8 lub 9 lat staje się jasne, że starej wiedzy już nie wystarcza i konieczne jest kontynuowanie nauki poprzez pogłębianie i poszerzanie wiedzy arytmetycznej.

W przeciwieństwie do standardowych ćwiczeń z podręczników, zadania matematyczne dla dzieci w wieku 8 lat dostępne na naszej stronie są o wiele bardziej interesujące i zróżnicowane. Dodatkowym atutem jest ich oryginalny, dekoracyjny wygląd, który może przyciągnąć uwagę małych ciekawskich i niespokojnych dzieciaków.

W naszym katalogu można szybko znaleźć warianty zadań matematycznych, które pasują do programu nauczania 3 klasy szkoły podstawowej. A ich darmowe wersje elektroniczne można pobrać na swój domowy komputer lub tablet, aby mieć swobodny dostęp do zadań w każdej chwili.

Ważne, aby wiedzieć: większość z tych zadań matematycznych dla uczniów w wieku 8-9 lat jest oparta na różnych sytuacjach z prawdziwego życia. Na przykład, dziecko z dużą dozą kreatywności z pewnością ucieszy się z ćwiczenia, w którym trzeba będzie obliczyć cenę biletów do cyrku i teatru. A młodym podróżnikom, którzy kochają wszelkiego rodzaju podróże, spodoba się zadanie z pamiątkami.

Możesz przeczytać oryginalne zadania z matematyki dla 3 klasy w wersji online. Nauczą one Twoje dziecko nie tylko liczyć i analizować. Warunki mogą zawierać wiele przydatnych informacji poszerzających ich granice wyobraźni – np. o miastach i krajach, o florze i faunie itp.

Co warto wiedzieć o zadaniach z matematyki dla 3 klasy

Takie ćwiczenia są częściowo przeznaczone dla rozwoju uwagi  sprytu i bystrości dziecka. Ale w przeciwieństwie do dziecięcych łamigłówek, zadania matematyczne dla klasy 3 również pomagają:

  • Rozwijać wyobraźnię dziecka.
  • Powtarzać i utrwalać materiał, którego nauczyło się ono w ramach obowiązkowego programu szkolnego (np. ułamki).
  • Nauczyć dziecko podstaw analizy.
  • Rozwinąć u niego przydatne umiejętności (np. jak liczyć i jak dzielić pieniądze).

Podpowiedź: Jeśli masz problem z wyborem odpowiednich zadań matematycznych dla ośmiolatków, spróbuj przejrzeć podręcznik swojego dziecka. W ten sposób możesz łatwo zorientować się w jego programie nauczania. Wiedząc, czego się teraz uczy, a także skupiając się na wieku i preferencjach syna lub córki, można szybko znaleźć odpowiednie wersje zadań matematycznych dla 8-latków.

Jakie są zadania z matematyki dla 3 klasy?

Oto krótki wybór najlepszych zadań matematycznych dla dzieci w wieku 8-9 lat. Dla wygody wszystkie one zostały zebrane w osobnej części serwisu:

  • Podstawowe działania matematyczne (dodawanie, dzielenie itp.) – w odróżnieniu od zadań dla młodszych klas, te ćwiczenia są bardziej złożone, ponieważ obejmują większy zakres liczb.
  • Trening uwagi – uczy dziecko uważnego czytania warunków i dostrzegania ważnych szczegółów.
  • Analiza porównawcza – wystarczająco łatwe do wykonania w domu zadania matematyczne z klasy 3. Odpowiednie dla początkowego etapu zajęć pozalekcyjnych.
  • Określanie czasu i miar – nauczy Twoje dziecko istotnych umiejętności, które z pewnością przydadzą mu się w przyszłości.

Optymalne rozwiązania

Nie jesteś pewien, w jaki sposób podejść do wybranych opcji? Aby rozpocząć, proponujemy pobrać bezpłatne zadania matematyczne na swój komputer i zapisać je o odrębnym folderze. Następnie można wybrać najbardziej dogodny sposób ich rozwiązania:

1) Wydrukuj na kolorowej lub czarno-białej drukarce, na zwykłych kartkach A4. Każde zadanie z matematyki dla klasy 3 ma puste pola, w których można od razu zapisać znalezione rozwiązanie.

2) Uważnie przeczytaj warunki w wersji elektronicznej, a następnie zapisz pośrednie obliczenia i gotowe rozwiązanie w osobnym zeszycie lub notatniku.

Jeśli masz kilka dzieci, to atrakcyjna matematyka dla 3 klasy będzie dla Ciebie prawdziwym pożytkiem i pozwoli Ci wychować geniuszy.