Karty pracy

Karty pracy

(234)

Karty pracy dla przedszkolaków – cele i korzyści

Każde małe dziecko ma ogromne możliwości. Rozwijają się one szybko i skutecznie, kiedy nasza pociecha ma od trzech do sześciu lat. Dlatego w tym okresie rodzice powinni zadbać o kształtowanie odpowiednich umiejętności i systematyczne pogłębianie wiedzy. Wczesna edukacja jest niezbędna do trenowania pamięci, myślenia oraz rozwijania kompetencji językowych.

Małe dzieci nie potrafią długo utrzymać skupienia, dlatego warto też uczyć je poprzez zabawę. Doskonałym rozwiązaniem są ćwiczenia dla przedszkolaków gotowe do druku. W trakcie stopniowego rozwoju dziecka kładzie się nacisk na małą motorykę, myślenie logiczne, pisanie, mówienie oraz zdolności twórcze. Specjalne zadania pomagają dziecku zrozumieć otaczający go świat, a potem wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w praktyce.

Karty pracy dla przedszkolaków – co należy wziąć pod uwagę?

Wczesne kształcenie dziecka jest bardzo skuteczne, jeśli przebiega w formie gier dydaktycznych, ponieważ chętniej uczy się poprzez zabawę. W programie należy uwzględnić także zadania związane z pisaniem i liczeniem. Przy wyborze materiałów dydaktycznych warto zwrócić uwagę na wiek dziecka:

  • 1-2 lata. Stosuje się proste zadania rozwijające. Darmowe arkusze pracy dla przedszkolaków można pobrać ze specjalistycznej strony internetowej.
  • 2-3 lata. Zadania stają się bardziej twórcze. Dziecko rozwiązując je, wykazuje samodzielność i rozwija logikę. Zadania opierają się na pracy z liniami i konturami obrazków, a także na grupowaniu przedmiotów w oparciu o ich cechy.
  • 4-5 lat. Dziecko uczy się o porach roku, nazwach roślin, zwierząt i miast. Na kartach pracy pojawiają się zadania związane z nauką pisania i liczenia.
  • 5-6 lat. Karty zadań dla przedszkolaków pomagają przygotować się do nauki w szkole. Zadania logiczne uczą dzieci samodzielnie łączyć przedmioty pod względem pewnej cechy. W tym wieku rozwija się umiejętność pisania, koncentracji i uwagi.

Poprzez wczesne kształcenie w przedszkolu kształtuje się charakter, osobiste cechy oraz zdolności intelektualne dziecka. Zadania dla przedszkolaków ułatwiają przystosowanie się do nauki w klasie pierwszej. Dzięki podstawowym umiejętnościom pisania i liczenia dziecko czuje się pewniej w czasie szkolnych lekcji. Materiały drukowane pomagają przekształcić proces nauki w zabawę.

Ciekawe zadania dla przedszkolaków – szeroki wybór na stronie childdevelop.pl

Na portalu znajduje się wiele przydatnych informacji dla rodziców. Można tam także pobrać karty pracy dla przedszkolaków gotowe do druku. Pomagają one rozwijać następujące umiejętności i zdolności:

  • Myślenie logiczne. Dziecko musi odgadnąć sekwencję rysunków, znaleźć parę lub podobne przedmioty, uzupełnić brakujące elementy rysunków.
  • Pamięć. Różne zadania służące treningowi pamięci wzrokowej, opowieści ilustrowane.
  • Myślenie przestrzenne.
  • Czytanie. Dziecko w formie zabawy uczy się czytać sylabami, rozwija się również umiejętność rozumienia tekstu.
  • Pisanie. Dostępne są wygodne ćwiczenia do nauki pisania liter i cyfr.
  • Liczenie. Dziecko uczy się cyfr, jednocześnie trenując pamięć.

Ponadto, w sekcji zadania z literkami dla przedszkolaków dostępne są różne labirynty, kolorowanki oraz obrazki do kolorowania „według numerów”.

Z portalu można pobrać maksymalnie dziesięć kart pracy za darmo. Aby uzyskać dostęp do większej ilości materiałów edukacyjnych należy nabyć subskrypcję premium. Pozwala ona na pobieranie dowolnej ilości kart pracy do wydruku. Aby uzyskać więcej informacji, można szybko skontaktować się z menedżerami za pomocą chatu.