Słodka matematyka: zadanie logiczne

Dziecku proponuje się rozwiązać zadanie i obliczyć koszt słodyczy ( czekolady, loda, babeczki). Logiczne rozwiązanie może być takie: jeżeli trzy lody kosztują 141 złotych to jeden kosztuje 47 złotych. Znając koszt loda, możesz dowiedzieć się ile kosztują dwie czekolady (183 – 47 = 136 zł.). Jedna czekolada kosztuje 68zł, babeczka - 53zł. W drugim zadaniu musisz obliczyć koszt różnych zestawów słodyczy. Wykonanie zadania pomaga w kształtowaniu kompetencji matematycznych.
OCENA ZADANIA | |
Liczba pobrań | 33 |
Spodobało się zadanie – zostaw swoją opinię
Gość