Ocena programu

Zadania z matematyki na lato (z klasy 2 do 3)

Zadania z matematyki na lato (z klasy 2 do 3)
LICZBA ZADAŃ 50
LICZBA DNI 25
ZALECANO DZIENNIE 2 zadania
WIEK DZIECKA 8 lat
RANKING
5.00
(4 ocen)

Zeszyt ćwiczeń „Matematyka na lato po klasie 2” zawiera 50 zadań, sekwencyjne wykonanie których pomoże dziecku w ciekawy sposób powtórzyć to, czego nauczyło się w klasie 2 i przygotować się do klasy 3, a także będzie kształtować doświadczenie wykorzystania wiedzy matematycznej do rozwiązywania zadań edukacyjnych i praktycznych.

Wykonując zadania w zeszycie ćwiczeń, dziecko utrwali wiedzę o numeracji liczb pierwszej setki, pozycyjnym składzie liczby dwucyfrowej; będzie wykonywać dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 100; znajdować nieznane składniki działań dodawania i odejmowania; powtórzy tabelaryczne mnożenie i dzielenie liczb od 2 do 5. ..

Zeszyt ćwiczeń zawiera zadania dotyczące mierzenia i porównywania jednostek (długość, masa, pojemność, czas). Zadania o treści geometrycznej pomogą rozwinąć u dziecka wyobraźnię przestrzenną, kształtują umiejętność rozróżniania figur geometrycznych według ich podstawowych cech, umiejętność rysowania, modelowania figur geometrycznych.

Zawarte w zeszycie ćwiczeń zadania matematyczne i przykłady pomogą dziecku rozpoznać praktyczne problemy, które można rozwiązać za pomocą metod matematycznych. Pracując nad prostymi i złożonymi zadaniami tekstowymi, dziecko pozna różne sposoby rozwiązywania zadań w jednym i dwóch krokach. Zadania w zeszycie pomogą dziecku zrozumieć rolę matematyki w życiu człowieka i znaczenie wiedzy matematycznej, a także będą rozwijać zainteresowanie nauką.

Wykonując zadania z zeszytu, dziecko nauczy się logicznego myślenia, analizowania, wyciągania wniosków. Dziecko będzie mogło przekonać się, że matematyka jest wykorzystywana codziennie: podczas zakupów w sklepie lub podróży, zabawy.

Wykonywanie codziennie dwóch zadań we własnym tempie dziecka pomoże rozwinąć jego kompetencje matematyczne. Ważne jest, aby nie przeciążać dziecka, pomagać mu w przestrzeganiu rozkładu pracy i odpoczynku oraz naprzemiennie wykonywać różne czynności.

Kiedy dziecko wykona wszystkie zadania, możesz nagrodzić je specjalnym dyplomem, który będzie odznaką za sumienne i sprawne wykonanie zadań.