Ocena programu

Zadania z matematyki na lato (z klasy 1 do 2)

Zadania z matematyki na lato (z klasy 1 do 2)
LICZBA ZADAŃ 50
LICZBA DNI 25
ZALECANO DZIENNIE 2 zadania
WIEK DZIECKA 7 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Zeszyt ćwiczeń „Matematyka na lato po klasie 1” zawiera 50 zadań, których sekwencyjne wykonanie pomoże dziecku w ciekawy sposób powtórzyć to, czego nauczyło się w klasie 1, i przygotować się do klasy 2, a także będzie kształtować doświadczenie wykorzystania wiedzy matematycznej do rozwiązywania zadań edukacyjnych i praktycznych.

Wykonując zadania w zeszycie ćwiczeń, dziecko utrwali wiedzę o cechach obiektów i relacjach przestrzennych między nimi; powtórzy skład liczb; udoskonali umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 100; poćwiczy rozpoznawanie i kreślenie figur geometrycznych oraz komponowanie i rozwiązywanie zadań i przykładów. Zadania zawarte w zeszycie pomogą dziecku zrozumieć rolę matematyki w życiu człowieka i znaczenie wiedzy matematycznej, a także rozwiną zainteresowanie nauką. ..

Wykonując zadania z zeszytu, dziecko nauczy się wyróżniać najważniejsze, myśleć logicznie, rozumować, analizować i wnioskować. Dziecko będzie mogło przekonać się, że matematyka jest wykorzystywana codziennie: podczas zakupów w sklepie, gotowania, opłacania rachunków, przyjmowania gości itp.

Pracując z zeszytem ćwiczeń, dziecko będzie rozwijało umiejętność tworzenia liczb, rozpoznawania dziesiątek i jedności w liczbie dwucyfrowej, rozumienia pojęcia działań arytmetycznych dodawania i odejmowania, mierzenia długości, masy, pojemności, posługiwania się narzędziami i środkami pomocniczymi do mierzenia wielkości, rozwiązywania prostych zadań tekstowych.

W formie zabawy dziecko nauczy się obchodzić z pieniędzmi, korzystać z kalendarza, zegara. Zapoznając się z przykładami rozwiązywania prostych zadań, dziecko pozna strukturę zadania, logikę i etapy pracy nad nim. Zeszyt ćwiczeń zawiera również zadania rozwijające myślenie przestrzenne i logiczne.

Wykonywanie codziennie dwóch zadań we własnym tempie dziecka pomoże rozwinąć jego kompetencje matematyczne. Ważne jest, aby nie przeciążać dziecka, pomagać mu w przestrzeganiu rozkładu pracy i odpoczynku oraz naprzemiennie wykonywać różne czynności.

Po wykonaniu wszystkich zadań można nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie odznaką za sumienne i sprawne wykonanie zadań.