Ocena programu

Zadania na ferie (4 klasa)

Zadania na ferie (4 klasa)
LICZBA ZADAŃ 42
LICZBA DNI 14
ZALECANO DZIENNIE 2-3 zadania
WIEK DZIECKA 9-10 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Świąteczny zeszyt ćwiczeń „Zadania na ferie dla 4 klasy” pomoże dorosłym rozsądnie zorganizować spędzanie wolnego czasu dla swojego dziecka na święta zimowe, a maluchom – w ciekawy i pożyteczny sposób spędzić ferie.

Zeszyt ćwiczeń jest sporządzony dla uczniów 4 klasy. Zadania zeszytu ćwiczeń przyczynią się do rozwoju zdolności twórczych, krytycznego myślenia, samodzielności, umiejętności generowania nowych pomysłów. W toku pracy nad zadaniami dziecko będzie uczyć się stawiania celów, analizy, uogólniania, będzie opanowywać umiejętność wyciągania uzasadnionych wniosków. ..

W toku wykonywania zadań zeszytu, dziecko rozwinie myślenie obrazowe, spostrzegawczość, uwagę i wyobraźnię, spróbuje siebie w roli mówcy, bajarza, iluzjonisty. Rozwiązywanie zadań tekstowych, krzyżówek, sudoku przyczyni się do rozwoju logicznego myślenia, kształtowania kompetencji matematycznej. 

Zeszyt świąteczny dla czwartej klasy zawiera zadania, które pomogą dziecku w uczeniu się poznawania siebie, dbania o sobie, zarządzaniu własnym czasem, określaniu priorytetów.

Aby ferie pozostawiły w pamięci dziecka niezapomniane jaskrawe wrażenia, przyczyniły się do jego rozwoju, zachowania i wzmocnienia zdrowia, zalecamy w kręgu rodzinnym zawczasu ułożyć plan wypoczynku i rozkład dnia w ciągu wakacji, sporządzić kalendarz wykonania zadań ze świątecznego zeszytu ćwiczeń.

Wspólne planowanie przez dorosłych i dziecko wypełnionego treściami czasu ferii zapewni maluchom możliwość robienia ulubionych rzeczy, odprężenia się od napiętej nauki szkolnej, nauczenia się samoorganizacji i odpowiedzialności. 

Dorosłym warto codziennie się interesować, jak minął dzień dziecka, nad jakimi zadaniami ono pracowało, jakie wrażenia odniosło. Dobrą rodzinną tradycją będzie wspólne wykonanie poszczególnych zadań zeszytu, tworzenie świątecznych kartek, rozwiązywanie łamigłówek, przeprowadzenie obserwacji.

Duża ilość zadań zeszytu ćwiczeń ma tematykę świąteczną, co pomoże w stworzeniu świątecznej atmosfery w rodzinie. W toku opracowywania zeszytu należy uwzględniać chęci i zainteresowania dziecka. Ważne jest przestrzeganie rozkładu pracy ucznia czy uczennicy, działanie bez zmuszania i przeciążania dziecka.

Po wykonaniu wszystkich zadań możesz nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie wyrazem uznania za rzetelne i umiejętne wykonywanie zadań oraz potwierdzeniem nabycia przez dziecko takich niezbędnych do dalszej nauki umiejętności behawioralnych jak pracowitość, schludność i samodyscyplina.