Ocena programu

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie
LICZBA ZADAŃ 18
LICZBA DNI 9-18
ZALECANO DZIENNIE 1-2 zadania
WIEK DZIECKA 8-9 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Zeszyt ćwiczeń „Zdrowe odżywianie” w ciekawej formie pomoże dziecku w rozwoju umiejętności zdrowego odżywiania, przyczyni się do kształtowania wyobrażeń o talerzu zdrowego odżywiania, zasadach przechowywania żywności i przepisach na popularne dania

Zeszyt roboczy jest sporządzony dla uczniów 3 klasy. Wykonując zadania z tego zeszytu dziecko będzie mogło dowiedzieć się prostych i jasnych rad dotyczących prawidłowego odżywiania, podjąć wyzwania w zakresie zdrowego odżywiania, które pomogą ograniczyć dzienne spożycie cukru oraz włączyć owoce i warzywa do codziennej diety. Praca nad zadaniami zachęci dziecko do pokochania zdrowego jedzenia. ..

Zeszyt zawiera dwa kalendarze zdrowych nawyków: „Kontroluję spożycie cukru” oraz „Owoce i warzywa codziennie”, które są obliczone na miesiąc obserwacji własnej diety. Codzienne przypominanie o potrzebie dobrego i zbilansowanego odżywiania się w ciągu dnia będzie sprzyjać kształtowaniu u dziecka zdrowych nawyków żywieniowych, umiejętności analizowania własnej diety pod kątem jej korzyści zdrowotnych.

Wykonywanie zadań z zakresu układania menu, wybierania zdrowej żywności i tworzenia reklam zdrowego jedzenia pomoże dziecku nauczyć się świadomie i odpowiedzialnie wybierać i spożywać żywność, będzie kształtować kompetencje prozdrowotne. Warto, żeby poznane przez dziecko zasady zdrowego odżywiania stały się normą życia rodzinnego.

Opracowanie zeszytu wymaga uwzględnienia poziomu wiedzy i tempa uczenia się dziecka. Liczy się nie szybkość, ale świadomość podczas wykonywania zadań. Pomoże to zwiększyć zainteresowanie uczniów i uczennic poznawaniem tematu zdrowego odżywiania, opanowaniem wiedzy o artykułach żywnościowych i ich zawartości, przyczyni się do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego podejścia do swojego zdrowia.

Po wykonaniu zadań zeszytu roboczego możesz nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie stanowić wyraz uznania za rzetelne i umiejętne opracowanie zadań oraz potwierdzi nabycie takich niezbędnych do dalszej nauki umiejętności behawioralnych jak pracowitość, schludność i samodyscyplina.

Materiały zeszytu są opracowane zgodnie z obowiązującymi programami edukacyjnymi i sporządzone zgodnie z zasadą ciągłości (od prostego do złożonego), a zadania są ustrukturowane w taki sposób, aby pomóc dziecku w kształtowaniu umiejętności zdrowego odżywiania.