Ocena programu

Zadania tekstowe dla klasy 1

Zadania tekstowe dla klasy 1
LICZBA ZADAŃ 10
LICZBA DNI 5-8
ZALECANO DZIENNIE 1-2 zadania
WIEK DZIECKA 6-7 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Zadania zawarte w zeszycie ćwiczeń "Zadania tekstowe dla klasy 1" utrwalają i poszerzają wiedzę matematyczną dziecka. Wykonując zadania w zeszycie, dziecko powtórzy elementy zadania tekstowego (treść, pytanie, dane matematyczne i niewiadoma), etapy rozwiązywania zadań tekstowych oraz doskonali umiejętność wyboru działania arytmetycznego, za pomocą którego można rozwiązać zadanie.

Zadania w zeszycie ćwiczeń są ułożone zgodnie z poziomem trudności. Ćwiczenia zawierają różnorodne zadania, a mianowicie: zadanie tekstowe z dodawaniem, odejmowaniem, zadania na porównywanie różnicowe ..

Wykonując zadania z zeszytu, dziecko utrwala umiejętność wyróżniania treści zadania oraz pytania, uczy się znajdować dane i szukane w zadaniu. W ofercie są karty pracy, które uczą dziecko przedstawiać treść zadania za pomocą schematu, poprawnie pisać rozwiązanie zadań tekstowych. 

Pracując z zeszytem ćwiczeń, dziecko uczy się odróżniać znane od nieznanego w zadaniach z treścią oraz wybierać działania arytmetyczne potrzebne do rozwiązania.

Po wykonaniu wszystkich zadań można nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie symbolem sumiennego i sprawnego wykonania zadań.