Ocena programu

Zimowe zadania dla przedszkolaków

Zimowe zadania dla przedszkolaków
LICZBA ZADAŃ 30
LICZBA DNI 14
ZALECANO DZIENNIE 2 zadania
WIEK DZIECKA 5 lat
RANKING
5.00
(3 ocen)

Świąteczny zeszyt ćwiczeń „Zimowe zadania dla przedszkolaków” pomoże dorosłym rozsądnie zorganizować czas wolny dla swojego dziecka na święta zimowe, a maluchom – w ciekawy i pożyteczny sposób spędzić święta.

Zeszyt ćwiczeń jest sporządzony dla dzieci w wieku 5 lat. Zadania zeszytu ćwiczeń pomogą dzieciom w postaci gry poćwiczyć pamięć i logikę, przygotować rękę do pisania, wzbogacić zasób słownictwa, będą uczyć orientowania się w przestrzeni. W toku pracy nad zadaniami dziecko uzyska umiejętność pracy według wzoru, porównywania obrazków, tworzenia własnych wizerunków, wymyślania zabawek świątecznych. ..

Praca nad zadaniami pomoże dziecku w opanowaniu nowych dla niego umiejętności: utrzymywania uwagi na jednym rodzaju działalności, znajdowania i wyjaśniania różnic między przedmiotami, układania niewielkich opowiadań, zwięzłego i logicznego formułowania swoich myśli, rozróżniania figur geometrycznych oraz nauczenia się ich rysowania. Kolorowanie, wycinanie, układanie wizerunków przyczyni się do rozwoju motoryki małej dziecka. 

Aby ferie pozostawiły w pamięci przedszkolaka niezapomniane jaskrawe wrażenia, przyczyniły się do jego rozwoju, zachowania i wzmocnienia zdrowia, zalecamy w kręgu rodzinnym zawczasu ułożyć plan wypoczynku i rozkład dnia w ciągu wakacji, sporządzić kalendarz wykonania zadań ze świątecznego zeszytu ćwiczeń.

Takie planowanie pomoże dziecku w wykonywaniu zadań z przyjemnością, pracując we własnym tempie, a także w utrwaleniu pojęć „dzisiaj”, „wczoraj”, „jutro”, nauce dni tygodnia, pór roku i nazw tradycyjnych świąt.

Wspólne planowanie przez dorosłych i dziecko wypełnionego treściami czasu ferii zapewni maluchom możliwość robienia ulubionych rzeczy, poznawania świata wspólnie z dorosłymi, będzie uczyć samoorganizacji i odpowiedzialności. 

Dorosłym warto codziennie się interesować, jak minął dzień dziecka, nad jakimi zadaniami ono pracowało, jakie wrażenia odniosło. Dobrą rodzinną tradycją będzie wspólne wykonanie poszczególnych zadań zeszytu, stworzenie domowej wystawy rysunków.

Duża ilość zadań zeszytu ćwiczeń ma tematykę świąteczną, co pomoże w stworzeniu świątecznej atmosfery w rodzinie. Zadania zeszytu są ustrukturowane w taki sposób, że różne rodzaje aktywności przeplatają się i łączą: rysowanie – z logiką, pisanie – z zadaniami twórczymi, rozwój pamięci – z kształtowaniem inteligencji emocjonalnej.

W toku opracowywania zeszytu należy uwzględniać chęci i zainteresowania dziecka. Ważne jest przestrzeganie rozkładu pracy przedszkolaka, działanie bez zmuszania i przeciążania dziecka.

Po wykonaniu wszystkich zadań możesz nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie wyrazem uznania za rzetelne i umiejętne wykonywanie zadań oraz potwierdzeniem nabycia przez dziecko takich niezbędnych do dalszej nauki umiejętności behawioralnych jak pracowitość, schludność i samodyscyplina.