Ocena programu

Uczymy się zjawisk pogodowych

Uczymy się zjawisk pogodowych
LICZBA ZADAŃ 24
LICZBA DNI 6-8
ZALECANO DZIENNIE 3-4 zadania
WIEK DZIECKA 7-8 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Niniejszy zeszyt ćwiczeń zawiera 24 zadania, których konsekwentne wykonanie pomoże dziecku w zapoznaniu się z pojęciami „pogoda” i „zjawiska pogodowe”, opanować umiejętność obserwowania pogody, odczytywania wskaźników termometru.

Wykonywanie zadań zeszytu ćwiczeń „Uczymy się zjawisk pogodowych” w ciągu jednego-dwóch tygodni pomoże dziecku w usprawnieniu umiejętności rozróżniania zjawisk pogodowych, analizowania i wyjaśniania przyczyn zmiany pogody, wyciągania wniosków w oparciu o własne obserwacje. ..

Wykonując zadania niniejszego zeszytu, dzieci będą pogłębiać wiedzę o przyczynach powstawania różnych zjawisk naturalnych, powiązaniach wzajemnych pogody i działalności człowieka, będą kształtować umiejętność wypełniania kalendarza pogody, rozwiną aktywność poznawczą, wyobraźnię, uwagę i spostrzegawczość.

Wszystkie zadania są możliwe do wykonania i są proponowane od najprostszych do najtrudniejszych (z umiarkowanym wzrostem poziomu złożoności), co pozwala na łatwe wykonywanie
3-4 zadań każdego dnia. Pracę z zeszytem ćwiczeń możesz rozpocząć w dowolnej chwili, w odpowiednim dla dziecka tempie, zaczynając od pierwszego zadania. 

Po wykonaniu zadań niniejszego zeszytu możesz nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie stanowić wyraz uznania za rzetelne i umiejętne wykonywanie zadań oraz potwierdzenie nabycia przez dziecko takich niezbędnych do dalszej nauki umiejętności behawioralnych jak pracowitość, schludność i samodyscyplina.

Program jest opracowany zgodnie z obowiązującymi programami edukacyjnymi i sporządzony zgodnie z zasadą ciągłości (od prostego do złożonego), a zadania są ustrukturowane w taki sposób, aby pomóc dziecku w opanowaniu wiedzy i umiejętności, które będą stanowić podstawę do uświadomienia pojęcia „klimat”.