Ocena programu

Świat zawodów

Świat zawodów
LICZBA ZADAŃ 20
LICZBA DNI 7-10
ZALECANO DZIENNIE 2-3 zadania
WIEK DZIECKA 6-7 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Zeszyt ćwiczeń „Świat zawodów” pomoże dziecku w kształtowaniu wyobrażeń o różnorodności zawodów, umiejętnościach i nawykach pracy, które są potrzebne dla ludzi o różnych kierunkach działalności, zapozna z osobliwościami pracy przedstawicieli różnych zawodów, ich narzędziami pracy, specjalnym ubraniem, zainteresuję pracą dorosłych.

Zadania zeszytu ćwiczeń są ustrukturowane w taki sposób, aby najpierw zapoznać dziecko ze szkołą i osobami w niej pracującymi, które zapewniają, by życie dzieci i dorosłych było wygodne i bezpieczne. Pomoże to dziecku lepiej przystosować się do przebywania w placówce edukacyjnej, ukształtuje w nim wyobrażenie o organizacji życia szkolnego. ..

Pracując nad zadaniami zeszytu, dziecko w ciekawy sposób zapozna się z rodzajami zawodów „człowiek – człowiek” (nauczyciel, lekarz itp.), „człowiek – natura” (agronom, weterynarz itp.), „człowiek – sprzęt” (kierowca, ślusarz itp.), „człowiek – systemy znaków” (listonosz, bibliotekarz), „człowiek – obraz artystyczny” (manikiurzystka, fryzjer itp.), pozna specyfikę działalności osób dorosłych w różnych dziedzinach, ukształtuje wartościowe podejście do pracy ludzkiej.

Zeszyt ćwiczeń może posłużyć dziecku jako materiał ilustracyjny do pracy nad lapbookiem, informacje z zadań przydadzą się podczas grupowych zajęć projektowych oraz przygotowania do wygłaszania mini-referatów itd.

Wykonując zadania z zeszytu ćwiczeń, dziecko wzbogaci słownictwo na temat „Zawody”, nauczy się opisywania specjalnych narzędzi pracy, poprawi umiejętności spójnej mowy, spróbuje swoich sił w zawodzie fryzjera, manikiurzystki i nie tylko.

Pracę z zeszytem można rozpocząć w dowolnym momencie, w dogodnym dla dziecka tempie. Dziecko może samodzielnie wybierać zadania w zależności od zainteresowania określonym zawodem. W razie potrzeby czas pracy nad zadaniami zeszytu można skrócić lub wydłużyć. Ważne jest, aby nie przeciążać dziecka, kontrolować przestrzegania trybu jego pracy i odpoczynku, zmiany różnych rodzajów działalności.

Po wykonaniu programu możesz nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie wyrazem uznania za rzetelne i umiejętne wykonywanie zadań oraz potwierdzeniem nabycia przez dziecko takich niezbędnych do dalszej nauki umiejętności behawioralnych jak pracowitość, schludność i samodyscyplina.

Program jest opracowany zgodnie z zasadą ciągłości (od prostego do złożonego), a zadania są ustrukturowane w taki sposób, aby pomóc dziecku w ukształtowaniu wyobrażeń o zawodach.