Ocena programu

Moja rodzina

Moja rodzina
LICZBA ZADAŃ 14
LICZBA DNI 5-7
ZALECANO DZIENNIE 2-3 zadania
WIEK DZIECKA 6-7 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Zeszyt ćwiczeń „Moja rodzina” przyczyni się do kształtowania wyobrażeń o składzie, kulturze i tradycjach rodziny, pomoże w utrwaleniu imion członków rodziny, zapozna dziecko z obowiązkami w rodzinie.

Zeszyt sporządzony jest dla uczniów 1 klasy i ma na celu pomóc dzieciom w kształtowaniu wyobrażenia o rodzie, krewnych, rodzinie, zainteresować dziecko życiem swojej rodziny, jej przeszłością i teraźniejszością, przyczynić się do poznania zainteresowań i preferencji każdego członka rodziny. ..

Wykonanie zadań zeszytu pomoże dziecku w kształtowaniu wyobrażenia o więziach rodzinnych, odpowiedzialności każdego za relacje w rodzinie. Napisanie komplementów dla taty, przeprowadzenie wywiadów z dziadkami – te i inne zadania nauczą dziecko szacunku dla krewnych, ujawnią wartość rodziny dla człowieka. Zadania tworzenia portretów rozwiną twórczość, umiejętność opisywania wyglądu bliskich i nie tylko.

Po wykonaniu programu możesz nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie stanowić wyraz uznania za rzetelne i umiejętne opracowanie zadań oraz potwierdzi nabycie takich niezbędnych do dalszej nauki umiejętności behawioralnych jak pracowitość, schludność i samodyscyplina.