Ocena programu

Uczymy się kolorów

Uczymy się kolorów
LICZBA ZADAŃ 24
LICZBA DNI 6-8
ZALECANO DZIENNIE 3-4 zadania
WIEK DZIECKA 6-7 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Niniejszy zeszyt ćwiczeń zawiera 24 zadania, których konsekwentne wykonanie pomoże dziecku w zapoznaniu się z podstawowymi i pochodnymi kolorami, sposobami ich tworzenia.

Wykonywanie zadań zeszytu ćwiczeń „Uczymy się kolorów” w ciągu tygodnia pomoże dziecku w usprawnieniu umiejętności odbierania, rozróżniania i analizowania kolorów, tworzenia potrzebnych kolorów przez mieszanie barw lub dodawania białej farby. ..

Wykonując zadania niniejszego zeszytu ćwiczeń, dzieci będą kształtować umiejętność analizowania i wyodrębniania kolorów w otaczającym świecie, usprawnią aktywność poznawczą, motorykę małą, twórcze i asocjacyjne myślenie, uwagę i spostrzegawczość.

Główną zasadą pomyślnego wykonania zadań z zeszytu ćwiczeń jest konsekwentność. Wszystkie zadania są możliwe do wykonania i są proponowane z umiarkowanym poziomem utrudniania od najłatwiejszych do najbardziej złożonych, co zapewnia możliwość łatwego wykonywania 3-4 zadań dziennie.

Pracę z zeszytem ćwiczeń można rozpocząć w dowolnym momencie w dogodnym dla dziecka tempie, zaczynając od pierwszego zadania. Po wykonaniu zadań zeszytu ćwiczeń możesz nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie stanowić wyraz uznania za rzetelne i umiejętne wykonywanie zadań oraz potwierdzenie nabycia przez dziecko takich niezbędnych do dalszej nauki umiejętności behawioralnych jak pracowitość, schludność i samodyscyplina.

Materiały zeszytu ćwiczeń są opracowane zgodnie z obowiązującymi programami edukacyjnymi i sporządzone zgodnie z zasadą ciągłości (od prostego do złożonego), a zadania są ustrukturowane w taki sposób, aby pomóc dziecku opanować wiedzę o podstawowych i pochodnych kolorach.