Oceń publikację

Gra „Malowanie bańkami mydlanymi”

Świetny sposób na pierwszy kontakt dziecka z podstawami kolorystyki i tworzenie własnego dzieła sztuki.

Gra „Malowanie bańkami mydlanymi”

Chcesz stworzyć naprawdę niezwykłe obrazy? Weź mały pojemnik z mydlanym płynem, dodaj trochę farb i świetny materiał do bąbelkowej sztuki artystycznej jest już przed tobą! Twoje dziecko będzie zachwycone! Taka gra nie tylko sprawi dziecku wiele radości, będzie mogło stworzyć ładne i niezwykłe obrazy, którymi chętnie udekoruje swój pokój dziecięcy!

Weźcie wszystko niezbędne i załóżcie szlafroki. Podczas tego zajęcia dziecko może się trochę pobrudzić. Ale to nic w porównaniu z tym, jak dzieci uwielbiają „pogrążać” papier w bańki, a potem obserwować jak one pękają. A gdy pękną wszystkie, sprawa zostanie załatwiona! W rękach okaże się wspaniałe dzieło sztuki.

Co jest potrzebne:

  • dwie małe miski;
  • jedna szklanka płynu mydlanego (do robienia baniek);
  • plastikowa słomka do picia;
  • dwie łyżeczki farb temperowych (co najmniej dwóch podstawowych kolorów);
  • trzepaczkę do ubijania piany;
  • kilka kartek białego pokrojonego na pół papieru formatu А4.

Instrukcja działania:

1. Rozdziel zawartość szklanki z bańkami mydlanymi na dwie równe części, wlej każdą połowę w oddzielną miseczkę.

2. Do każdej miseczki dodaj po jednej farbie o wybranym kolorze, potem trzepaczką ubij otrzymaną mieszankę, żeby się równomiernie wymieszała. Twoje dziecko może się dołączyć i ci pomagać!

3. Daj mu słomkę i niech przez nią dmucha w miseczkę, dopóki nie utworzy się dużo różnokolorowych baniek. To samo niech zrobi z innym płynem mydlanym (farbą innego koloru).

4. Ostrożnie umieść jeden z arkuszy papieru na miseczkę z bańkami w taki sposób, aby mogły się do niego „przykleić”, potem ostrożnie podnieś papier i połóż go na suchą powierzchnię bańkami do góry.

5. Czekajcie i obserwujcie. Kiedy wszystkie bańki pękną, farba zachowa piękny, prawie idealny kontur pierwotnego kształtu każdej bańki, zostawiając na papierze przedziwne rysunki!

Dzieci z ogromną ciekawością i inspiracją czekają na ten moment, kiedy pęknie ostatnia bańka, dlatego będą chętnie malować raz za razem.

Ten projekt artystyczny daje wyjątkową możliwość eksperymentowania z łączeniem kolorów.

Dla kolejnego rysunku poproś, by dziecko przyłożyło papier najpierw do pierwszej miseczki z bańkami, a następnie do drugiej. Zapytaj, co się, jego zdaniem, wydarzy, gdy kolory się wymieszają. Następnie niech spróbuje odtworzyć całą sekwencję w różnych kombinacjach kolorów. Będą to dla niego prawdziwe ćwiczenia praktyczne z kolorystyki – nauki o kolorach.  

Gość
Oceń publikację