Ocena programu

Kolorowanki dla najmłodszych

Kolorowanki dla najmłodszych
LICZBA ZADAŃ 41
LICZBA DNI 21
ZALECANO DZIENNIE 2 zadania
WIEK DZIECKA 3-4 lat
RANKING
5.00
(1 oceny)

Zeszyt ćwiczeń „Kolorowanki dla najmłodszych” składa się z ponad 40 zadań, których sekwencyjne wykonanie pomoże dziecku utrwalić wiedzę o kształcie i kolorze przedmiotów, nauczy je orientacji w przestrzeni oraz będzie sprzyjać rozwojowi spostrzegawczości.

Wykonywanie zadań z zeszytu ćwiczeń pomoże rozwinąć małą motorykę dziecka, która jest ważnym elementem przygotowania ręki do pisania. Kolorując obrazki, dziecko nauczy się trzymać w dłoni przybory piśmiennicze. Ważne jest, aby dorośli kontrolowali ten proces i uczyli dziecko prawidłowego trzymania ołówka. ..

W tym wieku typowe dla dziecka jest wychodzenie poza kontury obrazu, dlatego dorośli nie powinni wymagać prac idealnych. Warto zacząć od prostego kolorowania z ograniczoną liczbą drobnych szczegółów. 

Praca nad kolorowankami rozwija sferę wolicjonalną dziecka - jego zdolność do skupienia się na pracy, bycia uważnym i cierpliwym. Kolorując obrazki, dziecko nauczy się analizować, zadawać pytania, dostrzegać powiązania między przedmiotami.

Rysowanie jest dobrą okazją do trenowania orientacji przestrzennej. Dziecko będzie zainteresowane rozpoczęciem pracy od góry lub od dołu, od prawej lub od lewej strony. Zwróć uwagę na to, co jest narysowane w środku, na brzegach itp.

Rysowanie to proces twórczy. Nie należy narzucać dziecku swojej wizji pracy czy kolorów. Lepiej zapytać, jakie kolory i dlaczego dziecko wybrało do rysowania, jaki nastrój chce przekazać. Należy też uczyć dziecko, by doprowadzało prace do końca i nie chwytało za kilka rysunków naraz.

Wykonując ćwiczenia w zeszycie, dziecko nauczy się pisać drukowane litery i cyfry oraz utrwali znajomość kształtów geometrycznych. Rysowanie obiema rękami jednocześnie pomoże zsynchronizować pracę półkul mózgowych i będzie sprzyjać skupieniu. Po wykonaniu wszystkich zadań można nagrodzić dziecko specjalnym dyplomem, który będzie wyróżnieniem za sumienne i umiejętne wykonanie zadań.