Ocena programu

Mnożenie pisemne

Mnożenie pisemne
LICZBA ZADAŃ 19
LICZBA DNI 6-9
ZALECANO DZIENNIE 2-3 zadania
WIEK DZIECKA 9-10 lat
RANKING
5.00
(2 ocen)

Zeszyt ćwiczeń „Mnożenie pisemne” składa się z systemu zadań, których sekwencyjne wykonanie pomoże dziecku doskonalić umiejętności obliczeniowe i utrwalić umiejętność mnożenia pisemnego.

Zadania w zeszycie ćwiczeń mają na celu pomóc dziecku w nauce mnożenia pisemnego przez jedno- i wielocyfrową liczbę oraz w rozwijaniu umiejętności liczenia. ..

Zeszyt ćwiczeń „Mnożenie pisemne” zawiera 19 zadań. Wykonując codziennie 2-3 zadania, dziecko będzie mogło powtórzyć tabliczkę mnożenia, utrwalić wiedzę o związku mnożenia z dodawaniem, poćwiczyć mnożenie sposobem pisemnym.

Zadania w zeszycie są ułożone od łatwiejszych do trudniejszych. Dzięki takiej strukturze zeszyt ćwiczeń może być wykorzystany do organizacji nauczania zróżnicowanego. Najważniejsze jest, aby umiejętność mnożenia pisemnego była dobrze rozwinięta i aby dziecko rozumiało zasadę mnożenia w słupku.

Pracę nad zeszytem można rozpocząć w dowolnym momencie. Podczas wypełniania zadań należy dostosować się do tempa nauki dziecka, zainteresowania tematem i osobistych osiągnięć. W razie potrzeby można skrócić lub wydłużyć czas pracy nad zadaniami z zeszytu. Ważne jest, aby nie przeciążać dziecka: upewnij się, że rozkład pracy i odpoczynku dziecka jest przestrzegany i że różne czynności są wykonywane naprzemiennie.

Większość zadań w zeszycie ma nietypową, ciekawą dla dzieci formę — uczniowie mają za zadanie odszyfrować przysłowia, ułożyć arytmetyczne obrazki czy "wspiąć się" na górskie szczyty, rozwiązując zadania na mnożenie. 

Po wypełnieniu przez dziecko zeszytu ćwiczeń zaleca się przyznanie mu specjalnego dyplomu potwierdzającego opanowanie tabliczki mnożenia.

Zeszyt ćwiczeń jest ułożony zgodnie z Państwowym standardem kształcenia podstawowego i aktualnymi programami edukacyjnymi, z zachowaniem zasady ciągłości.