Oceń publikację

Kurs zdalny „Przygotowujemy dziecko do szkoły”

Po zaliczeniu kursu dziecko będzie czuło się pewnie i pozytywnie na lekcjach w szkole

Kurs zdalny „Przygotowujemy dziecko do szkoły”

Początek nauki dla tych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą, to ogromne przeżycie. By proces przystosowania się do nowej rzeczywistości przebiegł bezboleśnie, warto by przyszły uczeń dobrze się do tego przygotował. W takim momencie rola rodziców jest niezwykle ważna. To od nich w dużej mierze zależy podejście dziecka do szkolnych obowiązków. Na pewno zastanawiacie się już teraz jak będzie sobie z nimi radzić. Wysyłamy dziecko do szkoły, by je tam „nauczono wszystkiego”. Przy tym raczej mówią nam, że „zasób podstawowych wiadomości nie jest potrzebny”. Ale chyba sami pamiętacie, jak czasami trudno było nadążyć za szkolnym programem. Tych utrudnień można uniknąć, jeżeli dziecko odrobi zajęcia przygotowawcze przed rozpoczęciem nauki w szkole.

Przedszkolną edukacją swojego dziecka możecie zająć się, zapisując się na kurs zdalny „Przygotujemy dziecko do szkoły”. Do wykonania otrzymacie 24 zeszyty (12 lekcji) i dwie płyty kompaktowe. Każda lekcja jest zawarta w dwóch zeszytach: pierwszy to instrukcje dla rodziców, a drugi – roboczy notatnik dla malucha, w którym będzie wykonywał zadania praktyczne. Kurs jest specjalnie zaprojektowany do nauki w domu, więc rodzice mogą wybrać najdogodniejsze miejsca i godziny na zajęcia z dzieckiem. Nadzorować i korygować proces nauki w domu będzie nauczyciel przydzielony do każdego z rodziców.

Omawiany podręcznik to optymalny pomocnik nie tylko dla zapobiegliwych rodziców, ale także dla wychowawców i pedagogów, którzy organizują zajęcia przygotowawcze przed szkołą i chcą osiągnąć w tym maksymalny sukces. Pobierając bezpłatną lekcję próbną kursu (adres online), możecie bardziej szczegółowo zapoznać się z metodą nauczania i upewnić się, czy treść kursu spełnia wasze oczekiwania.

Umiejętności i kompetencje, które mogą uzyskać dzieci po ukończeniu kursu

Otóż, dziecko do szkoły przygotowujemy w domu. W tym celu na lekcje z dzieckiem należy przeznaczyć codziennie 20-30 minut (dłużej nie ma potrzeby). Kurs przygotowawczy do szkoły to dwa zeszyty: jeden dla dorosłych (zawiera plan nauki i zalecenia praktyczne), a drugi dla dzieci (zeszyt ćwiczeń). Ponadto kurs proponuje zabawy i ustne ćwiczenia. Zadania pisemne, które dziecko wykona, należy przesłać do sprawdzenia swojemu przydzielonemu nauczycielowi. Rodzice mogą też zadawać mu pytania i konsultować z nim swoje działania w razie potrzeby.

Jakie tematy zawiera przedszkolny kurs przeznaczony do nauki w domu? Przytoczymy kilka z nich:

  • uczymy się liczyć – porównywanie ilości przedmiotów od 1 do 5;
  • wzbogacamy słownictwo – słowa, które mają to samo znaczenie, ale różne brzmienie; wyszukujemy je w bajkach. Zapoznajemy się ze słowami o przeciwstawnym znaczeniu, ćwiczymy dobieranie takich słów. Przenośne znaczenie słów. Proste zwroty frazeologiczne.
  • poznajemy litery – zabawy przeznaczone do nauki czytania sylabami;
  • magiczny ołówek – pierwsze kroki w rysowaniu;
  • natura wokół nas – planety Układu Słonecznego, gwiazdy i gwiazdozbiory.

Rozdziałowi kursu pod tytułem „jak to powiedzieć po angielsku” towarzyszą nagrania audio na płycie CD umożliwiające dziecku przyswojenie podstaw znajomości języka obcego.

O zajęciach praktycznych. Ćwiczenia są tak zaprojektowane, że wykonywanie ich jest zawsze interesujące dla dzieci. Motywujemy dzieci do nauki za pomocą ciekawej i wyważonej metodyki. Na przykład, poproście dziecko o pomoc w sortowaniu rzeczy do prania. To nieoczekiwane, prawda? A jednak! Niech dziecko posortuje rzeczy na stosy: białe i kolorowe rzeczy, ręczniki. Następnie zapytajcie dziecko, jakie podobne cechy mają rzeczy w każdym stosie. Ciekawe, co też dziecko wymieni?

Takie ćwiczenia najlepiej osadzają coś nowego w świadomości dziecka, to tylko jeden przykład, a kurs zawiera ich całą mnogość.

Kurs przygotowania dzieci do szkoły ma na celu przekazanie potencjalnemu uczniowi niezbędnej wiedzy podstawowej w łatwej i dostępnej formie. Z pewnością po ukończeniu kursu dziecko poczuje się pewniej podczas lekcji w szkole i będzie o wiele spokojniejsze.

Po ukończeniu nauki dziecko otrzyma swój pierwszy „dorosły” dokument – certyfikat ukończenia kursu. Bez wątpienia będzie dumne ze swojego pierwszego osiągnięcia w drodze do wiedzy.

Aby zrozumieć, co konkretnie daje zaliczenie takiego kursu zdalnego, proponujemy pobranie bezpłatnej wersji próbnej już teraz (adres online).

Gość
Oceń publikację